top of page

Co je nového? Vzdělávání.


Na začátku letošního roku se mi podařilo rozjet workshopy tetování, ze kterých jsem, upřímně, byla zároveň nadšená a zároveň velmi nervózní. Ukázalo se však, že to byl skvělý nápad a dostávám od účastníků krásnou zpětnou vazbu. Tím jsem si odškrtla první krok v cestě za velkým cílem. Jakmile ze mě opadl stres z nových povinností spojených s workshopy, pustila jsem se (konečně) do ještě většího sousta.

Protože jsem neposedná a mám potřebu se posouvat, a tím si značně komplikovat život, odhodlala jsem se podstoupit dlouho odkládaný proces autorizace a akreditace, abych mohla pořádat oficiální rekvalifikační kurzy. Sousto to není malé. Jak to tak bývá, objem práce, kterou to obnáší, zjistí člověk až ve chvíli, kdy už se do toho pustil. Možná naštěstí, z rozjetého vlaku už totiž nevystoupím.

A co že to vlastně je autorizace a akreditace?


V tomto postu objasním to první - Autorizaci.


Ještě malý background. Když jsem zjistila, že je možné získat tatérskou zkoušku i bez rekvalifikačního programu, upřímně jsem se trochu naštvala. Naštvala jsem se proto, že tuto variantu mi nikdy nikdo nenabídl a ani mě nenapadlo v minulosti něco takového vyhledávat. Myslím si, že je fajn být na začátku informovaný a znát své možnosti, a proto chci transparentně vysvětlovat zájemcům o profesi tatéra, jak na to. Takže takhle:


Dle Živnostenského zákona č. 179/2006 Sb. odstavec G, o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání a o změně některých zákonů (zákon o uznávání výsledků dalšího vzdělávání) je možné přihlásit se a vykonat zkoušku profesní kvalifikace bez ohledu na to, kde jste získali dovednosti a znalosti daného oboru. Není tedy bezpodmínečně nutné absolvovat rekvalifikační kurz.

Znamená to, že kurz je k ničemu? Rozhodně ne! Někde se to naučit musíte. Pokud tedy neznáte a neumíte nic nebo dost, hurá na kurz! Jsou ale i tací, kteří by uvítali jen zkoušku. Ti jsou ale o této možnosti ne vždycky informováni. Tímto vás tedy informuji. Znejte různé cesty, jak se dostat k cíli a vyberte si tu svou!


A jakou roli v tom hraju já? Podařilo se mi získat autorizaci k tomu tyto zkoušky pořádat. Jsem tedy autorizovanou osobou oprávněnou vykonat zkoušku a vystavit osvědčení o získání profesní kvalifikace pro pracovní činnost Tatér/Tatérka, které opravňuje založit si živnost. tato zkouška není (neměla by být!) zadarmo - ani finančně ale především ne co se znalostí a dovedností týká. Certifikát ode mne dostane opravdu jen ten, kdo prokáže kompetence dané hodnotícím standardem. Beru to vážně a tím pádem papírem podepsaným ode mne se budete moci prokazovat s čistým svědomím. Pojďme se k tomu postavit s integritou a vážností, kterou tento obor vyžaduje.


Mám za sebou tedy dva kroky k oficiálnímu vzdělávání tatérů - workshopy a autorizaci. Jako další krok mě čeká akreditace, na které pracuji. Jakmile bude, napíšu vám o tom :)


Last but not least! Další velká novinka je web studia Soul on Fire Tattoo, kde najdete vše ohledně vzdělávání v záložce TATTOO ACADEMY. www.soulonfiretattoo.com/tattoo-academy

I na web jsem pyšná a mám z něj radost!


Je to jízda a jsem ráda, že jste na ní se mnou.


Děkuji

P.34 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page